טיפ


מה בין קשב וריכוז, פרפרים ותודעה?

מה בין פרפרים, קשב וריכוז ותודעה? 

"ילדים אולי נמצאים בגוף קטן, אבל הם הוויה אינסופית" (גארי דאגלס)
אני לא מגלה לכם משהו חדש, אך הנה תזכורת: ילדים הם מודעים. 
מודעים מאוד אפילו! 

מעניין כמה ילדים מודעים "מדי" יש, שהוחלט שהם ADD? ממש מעניין!
עד כמה בעצם כולנו מודעים לדברים ולא תמיד מודעים לכך שאנחנו מודעים? 

אז איך הגעתי עכשיו לכתיבת שורות אלו? ילדה גאונה כבת 8 תיארה לאמה את מה שקראה להם "פרפרים בראש", שמגיעים לבקר אותה ומפריעים לה בזמן השיעור. אני שאלתי את עצמי - האם אותם פרפרים (תיאור יפהפה בעיני, אם יורשה לי לציין) הם אותם מחשבות, רגשות ותחושת, שהילדה קולטת מסביב והם בעצם אינם שלה? וחשוב מזה - מה עושים עם זה?  

אקסס קונשסנס™ (גישה לתודעה), מספרים לנו שאנחנו בעצם מסתובבים כמו מאין 'אנטנות' ענקיות וקולטים ה-כ-ל. זה כולל מחשבות של אנשים, רגשות והרגשות. 

כמה פעמים למשל, חשבת על חבר/ה ובדיוק צלצל הפלאפון (ונחשו מי בצד השני של הקו?)? רק היום התקשרתי לחברה, שסיפרה לי שחשבה עליי בצהריים. במקרה הזה, לקח ל'זה' קצת זמן להגיע אליי ובערב, פשוט 'קפצה לי לראש'. 

כמה פעמים... כמו משום מקום... פתאום הרגשת עצבנות או עצבות (שכלל לא תאמה את הסיטואציהן)? מיגרנות, כאבים אחרים בגוף, ללא כל סיבה שנראית לעין... מוזר מוזר אבל קורה? קורה! 

הקטע הוא, שהרבה פעמים אנחנו מקשרים כל מיני נסיבות מתוך החיים שלנו למה שאנחנו חווים ובזאת רבותי, מאמצים את אותם מחשבות, רגשות והרגשות כשלנו וגורמים לדברים להיות מוצקים וקשים יותר לשינוי. 

זה בערך כמו לקלוט שידור ברדיו ופתאום לחשוב שאנחנו השדרנים ולהילחץ מעומס העבודה של השדרן, שחייב להכין את השיר הבא; אך תוך כדיי יש לו תקלה שהוא צריך לטפל בה; והוא בדיוק צריך ללכת לשירותים; ותוך כדי נכנסים לו לאולפן ו.....אה!!!! אנחנו בכלל באמצע נסיעה על כביש החוף בדרך למקום יפה, זה לא שלנו! ((אנלוגיה מגניבה, שעכשיו נולדה)). 

למקרה שנסחפתם בדמיון אל המקום היפה שנסענו אליו, אדגיש:
העניין הוא - ש 98% ממה שאנחנו קולטים, הוא לא שלנו! 
ל-א !!! ש-ל-נ-ו !!! 

אז מה עושים עם זה - מה עושים כשהפרפרים מפריעים? 
אחד מהכלים הנפלאים של אקסס
נקרא - "למי זה שייך?"

ההמלצה היא לשאול - על כל מחשבה, רגש וההרגשה, שהיא פחות נעימה - "למי זה שייך?" רק לשאול שאלה אחת פשוטה. 
ו... אפשר להחזיר לשולח עם מודעות. 

ברוב המקרים, תרגישו בהבדל ותראו מה קורה. מוזמנים ללמד את הילדים, אם אתם כבר הורים וגם לשחק עם הכלי בעצמכם! אנא שתפו כאן, בהתנסויות שלכם ותרגישו חופשיים לשתף אחרים :) 

עכשיו גם נזכרתי, שיש אפליקציה של הכלי הזה, להורדה בחינם לפלאפון.

הנה הלינק לאנדרויד והנה הלינק לאייפון

שלווה 3>

יעל סולומון - מג'יק טאצ'


22.08.2017