עלון קשב ADHD


הקליניקה של הטבע - בדרך להתחדשות אישית

הקליניקה של הטבע - בדרך להתחדשות אישית

עלון קשב ADHD
לכבוד ט"ו בשבט, אני מזמינה אותך לחוש את הטבע ולצעוד בשביליו לאור חוויותיה המרגשות של קרן "נונה" דוידסקו, מאמנת ומטפלת בגינון. בכל שביל מצפה לך ציון דרך להתחדשות אישית משלך.
 

קליניקה בדרך הטבע
קרן דוידסקו

אנשים בוהים בדמות בשדרה שמרשה לעצמה לנוע באמצע היום בהתרגשות, פליאה וריקוד, כמו באגדות.. עלה נשר והייתי שם להבחין בו... רציתי לזרוק את המחשבה האיומה מהראש שלי ו"השלכתי" אותה. היא כבר לא תופסת אצלי מקום. אני בדרך להתחדשות .

עכשיו קר, רטוב ומלוכלך, בדיוק הזמן לניקיון פנימי. דווקא בחורף אני מוציאה את מתאמניי לטבע הפראי. התרגילים שנעשה בחורף הגשום והבוצי יקרבו אותנו לכאבים של הטבע, ויאפשרו לשקף לנו אמונות ותפיסות שמושרשות בנו חזק.
 

גזע עקור
גזע ענק שורשים מוטל על הארץ במצב תלישה ועקירה, מאבקיו מול איתני הטבע והבנייה המתקדמת לא צלחו. נוכל לנצל את הקירבה אליו כדי לגעת, לחוש, למשש ולהתבונן בעוצמה וביופי שהטבע העניק לו.
הקרבה וההתבוננות באותו שורש מנותק מהאדמה, יכולה להתחבר אל נשמתנו, לגעת בכאב, ברצון ברצון לשינוי, בהעתקה רגשית.

שנים הסתובבתי עם אמירות כמו " אני לא יודעת , לא מסוגלת, קשה לי", ובאמת הכל היה קשה ובלתי ניתן להשגה. לפני יותר מעשור, בהיותי סטודנטית למכינה מאובחנת עם "בעיות קשות בקשב וריכוז ", סיגלתי לעצמי תרגילים שעזרו לי להתרכז. היום אף אחד לא היה מניד עפעף, אבל אז שאלו אותי "על מה את".

ידעתי מה אני עושה, ולמרות שזה נראה מוזר ובולט לעין, לא ויתרתי. לפני שיעורים במתמטיקה הייתי יורדת למדשאות ומתרגלת תנועות ספירליות וריקודי שמיניות. האוויר הצלול והמרחבים הירוקים עזרו לי להרגיע את מוח שמאל היצירתי והשופע וגם מוח ימין קיבל ביטוי. כך עזרתי לעצמי לצאת לזמן מה ממצבים של כאוס למצבים בהם אני שולטת בתוהו ומייצרת הימלטות .

עלים בשלכת
פסיפס טבעי של עלי שלכת יכול להביא אותי ל...מצבי זחילת הזחל. 
עלים בכל צורה, שלב וזמן מרגשים אותי ומביאים אותי למצבי תודעה של התכנסות. בקליניקה של הטבע יש לנו מסלולי הליכה יומיומיים בהם אני מדריכה את מתאמניי להתכופף, לגעת, למשש, ואף להשליך עלים באוויר, כאילו היו מחשבה שדורשת שינוי.  אנו מתרגלים זחילות והתפלשויות בערימות עלים ליצירת רוח שטות ושחרור. 
השלת מצבים רגשיים , שחרור סיפורים שסיפרתי לעצמי, זמנם להיעלם עם תום העונה כדי לפנות מקום לסיפורים חדשים בחיי.

..עלה נשר והייתי שם להבחין בו... רציתי לזרוק את המחשבה האיומה מהראש שלי ו"השלכתי" אותה. היא כבר לא תופסת אצלי מקום. אני בדרך להתחדשות .

 

התחדשות ופריחה
המקום החדש שאני מובילה אליו משול לעונות של פריחה, צמיחת עלים והרמת ראש, זמן ליהנות מפרי עמלנו כאן ועכשיו. 
הקרבה הפיזית לטבע והחיבור הבסיסי, הטבעי והפשוט אליו, יאפשרו לנו לשנות הרגלים, דפוסי חשיבה ואמונות כלפי עצמנו. נשחרר ונצמיח את היצירתיות והמעוף, ונפתח "מעקפים" כדי לשמור על מקומנו בחברה, בעבודה ובסביבה.


קרן נונה דוידסקו, 054-6789335
מורת דרך הטבע, מאמנת ומטפלת בגינון 
https://www.facebook.com/nuna.Kfar.hanassi

 

תודה על קריאת העלון הנוכחי. 
אני מזמינה אותך לקרוא עוד עלונים על עזרת הטבע, התנועה והחושים לשינוי ההתנהלות והתפקוד. 
עלוני גוף, תנועה וחושים נמצאים כאן

בברכה, 

זיוה דינה - קשבים
ייעוץ להפרעת קשב,
דיוורי טיפול, חינוך ואימון
לקהלי יעד מותאמים במיוחד
adhdindex.co.il 

 

 ה​​רשם לעלון כדי לקבל עדכונים על הטיפול ​בהפרעת קשב ADHD:

עלון קשב ADHD למשפחה

עלון קשב ADHD למבוגרים

הרשם ל"קשבים" כדי לקבל עדכונים לאנשי טיפול, חינוך ואימון:

״קשבים״ להתפתחות מקצועית


28.01.2018