מאמר


מהו טיפול בשיטת רביב ?

מהו טיפול בשיטת רביב ?

אחד הקשיים איתם מתמודדים הורים ומורים רבים הם הקשיים ברכישת קריאה. יותר ויותר ילדים מתגלים מדי שנה עם הקושי לרכוש את הקריאה באופן שוטף וללא כל בעיות.

כמורה להוראה מתקנת שעובדת שנים רבות עם אוכלוסיית תלמידים עם לקויות למידה, קשב וריכוז אני נתקלת במציאות זאת מדי יום. ועדיין עם כל הניסיון הרב שרכשתי במהלך השנים התחושה הייתה שזה עדיין "לא זה" ועדיין לא תמיד מצליחים להגיע לכל אחד.

חיפשתי כל הזמן כלים מקצועיים אחרים מתוך הבנה שצריך למצוא שיטה\ תוכנית שתעבוד עם הילד מהיסודות, משורש הבעייה.

שיטת רביב מציעה את אותה עבודה מן השורש. יצירת מסלולים נוירולוגיים הנדרשים ללמידה. המוח שלנו פועל למעשה בגלים ביו חשמליים. בזמן למידה למשל, נדרשים גלי מוח מהירים. קשיים בקשב וריכוז וקשיים בלמידה מקורם בפעילות איטית של גלי המוח.

מיומנויות הלמידה מגיעות לבשלות בין גיל 9 לגיל 13, ילדים מתחילים ללמוד בגיל 6. כלומר, ילדים רבים מגיעים לבית הספר במצב בו המוח שלהם עדיין לא בשל ללמידה.

פה נכנס לתמונה הטיפול בשיטת רביב. מדובר בתוכנית ממוקדת ויעילה לפיתוח וויסות של גלי המוח. התוכנית בנוייה מתרגילים שמטרתם להאיץ את פעילות גלי המוח לצורך מיקוד קשב ושליטה בלמידה . התרגילים מיועדים להכין את המוח ללמידה, כן, כמו שזה נשמע, והם מבוססים על מחקרים מתחום המוח. חקר המוח וטכנולוגיות חדישות לימדו אותנו כי ניתן לאמן את המוח ולקדם את ביצוע המיומנויות הנדרשות ללמידה יעילה.

הטיפול מורכב ממפגש של פעם בשבוע איתי בו רוכש הילד את סדרה של תרגילים ותוכנית לעבודת המשך בבית במהלך השבוע. כדי להגיע לתוצאות הרצויות יש לעבוד מדי יום בבית, יש למעשה שני תנאים הכרחיים להצלחה והתקדמות-

אימון ותירגול בבית מדי יום, על פי תוכנית עבודה שאני נותנת.

שיתוף פעולה ומעורבות של ההורים לאורך כל התהליך.

 

למי התוכנית מתאימה?

לילדים, תלמידים בבית הספר עם קשיי למידה\ לקויות למידה.

למבוגרים שמבקשים לשפר את יכולת הארגון, הקשב והריכוז.

לילדים צעירים בגיל גן חובה- מוכנות לכיתה א.

 

מוזמנים להתרשם מהתוכנית וצורת הטיפול בשיטת רביב-

https://www.youtube.com/watch?v=I9hKo6JDxY4

 
22.08.2017