אודות


אודות

ראשית ADHD
בראשית
היה תוהו ובוהו.
לא הבדלתי בין אחרון לראשון
בין אתמול למחר
בין טפל לעיקר,

אחר באו ההכרה 
האבחנה
ההגדרה והידיעה הברורה:
יש לי ADHD !

עברו עליי
הרבה יותר משישה ימים
עד אשר כאחד האדם
יכלתי לכבוש את דרכי בעולם.

 

ברוכים הבאים לאתר 'ADHD', האתר להתמודדות עם הפרעת קשב וריכוז ADHD. האתר מעניק מידע מעודכן על הפרעות קשב של ילדים ומבוגרים, במטרה לעזור להם ולסביבתם לטפל, לחנך ולאמן כדי להתמודד בהצלחה עם ADHD  .

שמי זיוה דינה, ואני מנהלת ובעלת האתר.
לאחר שאחד מילדיי אובחן כבעל הפרעת קשב, אובחנתי בגיל 45 ואחריי שאר ילדיי כבעלי ADHD.
מאז האבחון והטיפול, עברנו מהפך משפחתי, אשר הוביל אותנו לניהול מסגרת ביתית מאורגנת, ואת ילדינו ממצב 'תלמידים די טובים עם בעיות חברתיות', למצב 'אנשים צעירים שמצליחים להשיג את מטרותיהם', ובעיקר – אנשים צעירים שבטוחים בעצמם ושמחים בחלקם.  

התאמצתי ללמוד לאורך, לרוחב ולעומק את התחום המרתק של הפרעת הקשב, כדי לעזור לעצמי וכדי לפקח על העזרה שמקבלים ילדיי. לא היססתי להחליף מומחה כאשר לא היה שיפור. גיליתי כי הטיפול המתאים והמדויק תלוי בבחירת התחום הטיפולי, במומחיות המטפל, וב'כימיה' בין שניהם.

בהמשך, הצטרפתי למנהלות הנמרצות של פורום ההורים האינטרנטי 'הפרעות קשב ADHD' בפורטל תפוז, ובעזרת מתנדבים נוספים הצעדנו אותו למעמד הפורום הגדול בישראל לתמיכה באנשים והורים לילדים עם ADHD. יצרנו שיגרה של יעוץ מקצועי על ידי מומחים ישראליים מן השורה הראשונה בתחומים הקשורים לתכונה: התנהגותיים, חברתיים, רגשיים, רפואיים, לימודיים, וגם בתחומי תנועה, תחושה, התארגנות, ניהול זמן ועוד.  היעוץ המקצועי היה עטוף בתמיכה מתמשכת של חברי הפורום זה בזה ובשיתוף חוויות.

אני מאמינה, כי הדרך להגשמה עצמית עוברת דרך מודעות לכישוריי ולקשיי, לימוד עצמי וחיצוני, וחיפוש העזרה המתאימה והמדויקת לי ביותר. 
הקשר עם קבוצות המתמודדים ומטפליהם נשמר כל השנים על ידי "עלון קשב ADHD" הנשלח במייל משנת 2006.


רשת המטפלים "קשבים"
כדי להבטיח עזרה מתאימה ומדויקת, התקשרתי  לעשרות  אלפי מומחים מכל התחומים הדרושים לאנשים וילדים עם הפרעת קשב. מומחים אלה יכולים לסייע לקשיים של פעוטות, ילדים, מתבגרים, בוגרים, מבוגרים והורים. הם יכולים לסייע בתחומים התנהגותי, רגשי, חברתי, חינוכי, רפואי, הורי, זוגי, תעסוקתי ועוד. תוכלו למצוא אותם בעזרת חלונית החיפוש : 'מצא מטפל קרוב לביתך'. בחלונית רשומים כל הישובים בארץ וגם המונח 'אונליין'. 
הקשר עם מטפלי "קשבים" נשמר באמצעות מיילים עם מידע על הכשרות הנערכות ברחבי הארץ ומיועדות להתפתחותם המקצועית והאישית.

ילדים ומבוגרים עם ADHD 
הם מלהיבים, מקוריים, נמרצים ומרגשים. 
בואו להכיר את כל הדרכים הנפתחות 
להגשים את התכונות הנפלאות שלהם !


פנו אליי דרך 'צור קשר'
בכל שאלה, בקשה או הצעה ואענה בהקדם. 

איתכם להגשמה שלכם, 
ז י ו ה   ד י נ ה