עלון קשב ADHD


להיות בעשייה, להיות המאמן

להיות בעשייה, להיות המאמן

עלון קשב ADHD
אני שמחה להציג בפניך את סיפורו המרגש של המאמן המנטאלי והגופני אסף לב, אשר הפרעת הקשב שלו דחפה אותו להיות מאמן מכל הלב, כפי שמשקפים החיוכים של מתאמניו ההולכים בדרכו.

להיות בעשייה, להיות המאמן
אסף לב

הפרעת הקשב והכישלונות החוזרים ונשנים בלימודים "דחפו אותי" למקום בו יהיה לי נוח יותר, למקום בו אוכל לפרוק, להתמודד ולעתים גם לנצח – ספורט כמובן. גיליתי עולם חדש בערך בגיל 13 שם, אגב, הלימודים הופכים להיות מעט קשים יותר ולא די לשמוע "שבריי מילים" פה ושם, אלא יש להתאמץ, ללמוד ולהשקיע. כך גיליתי, שלמרות המאמץ שאני משקיע, כולל מלא שיעורים פרטיים, אני לא מצליח לקלוט וכל שכן "להביע זאת" בזמן מבחנים.

שם ניטעו הזרעים לכך ש"כשאגדל" אני אהיה המאמן, אהיה המורה, וכולם יבינו את אשר אני מסביר! הספורט, בעיקר טניס באותם ימים, היה בהלימה כמעט ישירה להישגיי בבית הספר כי ה"מצב" החל להשתפר, אט אט. לעולם לא אשכח את המאמן שלי שהסביר לי עם לוח בידו על הדרך בה עליי לנצח את היריב. זה מקובל מאוד בכדורסל, שם בחרתי לעשות את הסטאז' באימון מנטאלי, אבל אני לא הבנתי כלום. ממש כלום. המבע הנשקף מעיניו, דרך קולו התקיף אל הלוח המחיק שבידו, בלבל אותי לגמרי ולא היה לי מושג מה הוא רוצה ממני. בהמשך המשחק אותו כמובן הפסדתי.

בערך אז ידעתי: כשאהיה מאמן, אני אשכיל לפנות לכל אחד באופן אישי ! קודם כל אומר את שמו, ורק אחר כך אתן את ההוראה. מעבר לזה, "העיניים מדברות" ואני יודע לדבר עם העיניים, והכי חשוב זה שאנשים יודעים מה עיניי אומרות. בכל מצב, אני יודע להביע עם הפנים - "תמשיך לשחק, הכול בסדר - " keep rolling "

הפרעת הקשב עוזרת לי מאוד בחלוקת הקשב ! אני מצליח להבין מה עובר על ספורטאי שלי שמתקשה באותו יום, בדיוק כשם שאני מבין ומרגיש את הספורטאי שלי שנמצא בשיאו באותו יום ! הספורטאים שלי צוחקים עליי לא אחת, איך מפתח שמרשרש מוציא אותי מריכוז. זהו נדבך מרכזי בעבודתי ולפיו: היה מקצוען ! לא מפתח מרשרש ולא שרוך שנפתח. "ההכנה לקרב" חשובה לעתים לא פחות מהקרב עצמו, אין מקום לטעויות ! הסדר, ההכנה, ההקשבה הם בדיוק המפתחות אותם אביא למגרש, לחיים.

עוד מעט אני בן 50, את כל המבחנים שעשיתי בחיי ביצעתי פעמיים. תודה לאל, אני עטור בלא מעט תעודות אותן הרווחתי ביושר, ביזע ובדמעות לא מעטות. בשנים בהן הייתי עלם צעיר, כל נושא "הפרעת הקשב" לא היה מקובל כמו היום, ולא "כל אחד" היה מקבל אישורים שונים ומשונים לביצוע בחינה בדרך זו או אחרת. מעבר לעיסוק בספורט, סיגלתי לעצמי את אלמנט ה"עשייה" – Doing על מנת להגיע ליעדיי, למטרותיי, ובדיוק למקום אליו תכננתי להגיע. 

זוהי "ההגשמה העצמית" שלי
 (א. מאסלו): לא להלין על "כמה מורכב גורלי", אלא להתנסות, להתאמץ, להיכשל כמובן ומצד שני לנגוס היטב בטעמו הכה מתוק של הניצחון – שלי ושל מתאמניי, אלה ההולכים בדרכי, שותפים לה ומאמינים בה.

מקווה שעזרתי למישהו, וגם אם למישהו אחד, הרי שהיה כדאי.

אסף לב  052-899-3137
אימון מנטאלי וגופני 
לספורטאים, ולכאלו הרוצים להיות 
www.asaflev.co.il


תודה שקראת את העלון הנוכחי. 
אני מזמינה אותך לקרוא עוד עלונים בנושאי אימון והנחייה לבוגרים ומבוגרים - כאן 
ולהירשם לעלון קשב ADHD למבוגרים - כאן

בברכה, 

זיוה דינה - קשבים
ייעוץ להפרעת קשב,
דיוורי טיפול, חינוך ואימון
לקהלי יעד מותאמים במיוחד
adhdindex.co.il

 

 

 ה​​רשם לעלון כדי לקבל עדכונים על הטיפול ​בהפרעת קשב ADHD:

עלון קשב ADHD למשפחה

עלון קשב ADHD למבוגרים

הרשם ל"קשבים" כדי לקבל עדכונים לאנשי טיפול, חינוך ואימון:

״קשבים״ להתפתחות מקצועית


03.03.2018